smakowicie i zdrowo

dieta sport

Dla kogo dieta sportowa jest odpowiednia?
Dieta sportowa jest zalecana dla osób, które wyróżniają się zwiększoną aktywnością fizyczną. Nie musisz być zawodowym sportowcem zdobywającym osiągnięcia aby zastosować dietę sportową, wystarczy, że uprawiasz sport amatorski a częstotliwość jego jest regularna, wymagająca energii do działania.

Co wyróżnia dietę sportową?
Dietę sportową wyróżnia zwiększone zapotrzebowanie na białko i węglowodany przede wszystkim po intensywnym treningu. Nasza dieta pudełkowa oprócz podstawowych prawidłowo zbilansowanych posiłków, oferuję również posiłek przed treningowy i po treningowy. Po bardzo intensywnym wysiłku  pamiętaj o uzupełnieniu węglowodanów, gdyż w czasie treningu zapas glikogenu został wykorzystany, dlatego stracone zapasy trzeba uzupełnić, maksymalnie do dwóch godzin po treningu. W diecie sportowej oprócz spożycia węglowodanów złożonych z niskim i średnim IG, należy pamiętać o produktach z wysokim IG,  które powinny znaleźć się w posiłku po treningowym ( np., koktajl zawierający banan, miód czy suszone owoce).

Korzyści po zastosowaniu diety sportowej
Przygotowanie posiłków dla osób uprawiających sport jest czasochłonne i zdajemy sobie sprawę, że ciężkie do zbilansowania. Wychodzimy Ci naprzeciw i zrobimy to za Ciebie. Prawidłowo  zbilansowana dieta odbudowuje stracone w trakcie treningu zapasy i zregeneruje mięśnie. Kolejne odbywane treningi będą w pełni efektywne, nie będziesz czuł nadmiernego zmęczenia, poprawi się Twoje samopoczucie.

Zasady diety sportowej
Zwiększone spożycie białka i węglowodanów. Ale, co równie istotne, odpowiednia dawka tłuszczu, który w diecie sportowej bardzo często jest omijany, co jest ogromnym błędem żywieniowym. Nasz dietetyk pomoże dobrać odpowiednią kaloryczność, na podstawie, której rozkłada się makroskładniki. Pamiętaj o wodzie!!!

Rozkład makroskładników w diecie:

Dieta składa się z 5 prawidłowo skomponowanych posiłków. Zaproponowaliśmy kilka wariantów kalorycznych: 15000 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2200 kcal, 2500 kcal, 3000 kcal, 3500 kcal, 4000 kcal, 5000 kcal.

Chcesz żeby Twoja dieta była prawidłowo zbilansowana? Nie wiesz jak to zrobić? Skontaktuj się z Naszym dietetykiem – pomoże Ci ustalić zapotrzebowanie kaloryczne uwzględniając wszystkie czynniki.

zamów