smakowicie i zdrowo

dieta beauty

Co wyróżnia dietę dla zdrowej i jędrnej skóry ?

Naszą dietę dla zdrowej i jędrnej skóry można zaliczyć do diet przeciwzapalnych, które stosuję się między innymi w celu leczenia trądziku czy łuszczycy.

Dla kogo przeznaczona jest dieta dla zdrowej i jędrnej skóry?

Dieta przeznaczona jest dla osób, które pragną zadbać o swoją cerę nie tylko od strony zewnętrznej ale również od wewnątrz. Czy jest to możliwe? Czy dieta ma wpływ na stan skóry? Jasne, że tak, dlatego stworzyliśmy dietę bogatą w składniki odżywcze i w mikroelementy, które dzięki swoim funkcjom sprawią, że cera stanie się piękniejsza i odżywiona.  Dieta oferowana jest dla osób, u których występuję ( brak jędrności skóry, suchość, przebarwienia na skórze, cera naczynkowa) ale również Nasza dieta jest odpowiednia w celu leczenia trądziku czy łuszczycy.

Korzyści ze stosowania diety oraz jej zasady:

 • Wprowadzenie diety dla „zdrowej i jędrnej skóry”:
 • U osób z chorobami zapalnymi zmniejszy stan zapalny, eliminując charakterystyczne objawy, dzięki wykluczeniu produktów prozapalnych.
 • Witaminy są niezbędne w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji aby unikać (przesuszenia, szorstkości, przebarwień, pękających naczynek) oraz pozbyć się cieni pod oczami.
 • Dieta bogata w warzywa – występowanie w każdym posiłku, ilość warzyw w ciągu dnia to 400 g, a nawet 700 g.
  • Witamina C – posiada właściwości przeciwutleniające ale uczestniczy również w syntezie kolagenu; likwiduje przebarwienia.
  • Witamina A wraz z jej prowitaminą (beta-karoten) – jedna z ważniejszych witamin korzystnych na skórę. Prawidłowo nawilża skórę, odpowiada za odpowiednie wydzielanie łoju.
  • Witamina D – zmniejsza produkcję sebum. Hamuje rozrost bakterii Probinibacteriumasces.
  • Witamina E – korzystnie wpływa na nawilżenie skóry ale łagodzi również stany zapalne.
  • Witamina B3 (PP) – charakteryzuje się właściwościami złuszczającymi i przeciwzapalnymi.
  • Kwasy omega-3 – uczestniczą w regeneracji skóry, ujędrniają, posiadają właściwości przeciwzapalne.

Mamy świadomość, że prawidłowe zblilansowanie posiłków zapewniając wszystkie powyższe składniki, nie jest łatwe, dlatego wychodzimy naprzeciw i oferujemy idealną dietę dla zdrowej i jędrnej skóry. Potrzebujesz osiągnąć więcej informacji, zadzwoń do naszego dietetyka w celu ustalenia diety i omówienia ważnych kwestii żywieniowych.

Nasza dieta pudełkowa oferuje 5 posiłków dziennie. Warianty kaloryczne: 1000 kcal, 1200 1400 kcal, 1600 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2200 kcal, 2500 kcal, 3000 kcal, 3500 kcal, 4000 kcal. Dieta ta rozpoczyna się od 75zł za dzień.